W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

LUBSTAGRAM – Młodzieżowy Przegląd Home Movies

LUBSTAGRAM – Młodzieżowy Przegląd Home Movies
Data rozpoczęcia 2023-05-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

W okresie neoawangardy kino amatorskie było polem prób i eksperymentów. Dzisiaj, kiedy niemal zawsze mamy przy sobie telefon z aparatem, możemy dokumentować naszą codzienność, doświadczenia i zachwyty. Te notacje codzienności w mediach społecznościowych zazwyczaj przelatują nam przez palce, a teraz chcemy się nad nimi zatrzymać i porozmawiać o tym, co dla nas ważne. Nie da się ukryć, że obecnie sztuka i rzeczywistość pozaartystyczna często mieszają się ze sobą i tworzą wspólne konteksty. Może coś jest dla Ciebie źródłem inspiracji albo chcesz pochylić się nad jakimś problemem? Chcemy pokazać wideo stworzone pod wpływem impulsu, pojedynczych dostrzeżeń i dotknięć – a więc nie musisz być osobą wykształconą artystycznie, a dokumentowanie codziennych impresji może być tylko (albo aż!) Twoją pasją.

Dostępność: Wydarzenie odbędzie się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Filmy prezentowane w przeglądzie będą dostępne z polskimi napisami z opisem dźwięków.  Filmy bez audiodeskrypcji.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej