W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ludomir Franczak & Agata Siniarska ǀ HABITAT

Ludomir Franczak & Agata Siniarska ǀ HABITAT
Data rozpoczęcia 2021-10-21
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Plac Litewski w Lublinie
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Ludomir Franczak & Agata Siniarska w artystycznym dialogu na temat budowania nowych opowieści. Nowe opowieści są takimi narracjami, które starają się rozbroić antropocentryczny język, jakim posługujemy się zawłaszczając świat wokół nas i które tworzą inny rodzaj komunikacji oraz WSPÓŁOBECNOŚCI w środowisku ludzi i nieludzi. To opowieści wiążące międzygatunkową zależność współżycia, współszczęścia i współumierania.

Agata Siniarska pracuje w dziedzinie poszerzonej choreografii. Swoją praktykę umieszcza pomiędzy tym, jak myślimy o świecie i jak się w nim poruszamy. Jest to miejsce, w którym krzyżuje się somatyka i polityka – miejsce, w którym percepcja ciała spotyka się z zaangażowaniem społecznym – między krajobrazami somatycznymi i środowiskowymi, między ciałem ludzkim i nieludzkim.

Ludomir Franczak jest artystą wizualnym, tworzy prace dźwiękowe, teatralne, książkowe  i słuchowiska. W jego pracach dźwięk i przestrzeń, historia i pamięć, osobiste i zbiorowe opowieści przynależą do jednego porządku, kierującego się zasadą współzależności. Artysta bada obrazy, przedmioty, dźwięki i narracje, określające życie w różnych jego wymiarach umiejscawiając je w krajobrazie, którego człowiek jest jednym z wielu składowych.

Warsztaty Kultury zapraszają na prezentację pracy dźwiękowej Ludomira Franczaka oraz performance Agaty Siniarskiej pod wspólnym tytułem Habitat.

Wydarzenie w ramach projektu BIOPOLIS – działania z przestrzenią

„BIOPOLIS – działania z przestrzenią” to projekt o założeniach ekologicznych, łączący zagadnienia związane ze sztuką współczesną, architekturą krajobrazu i miejską audiosferą. W jego ramach proponujemy działania aktywistyczne, zaangażowane, tworzone w oparciu o głęboką świadomość współczesnych zagrożeń ekologicznych oraz wynikających z nich problemów społecznych. Będziemy wsłuchiwać się w głos miejskiej wspólnoty: mieszkańców Lublina, ekspertów, naukowców i artystów, ale też podmiotów nie-ludzkich, by tworzyć wspólne opowieści i wizje Lublina jako miasta szczęśliwego.

Celem jest interdyscyplinarny i wielostronny dialog na temat miasta w dobie kryzysu ekologicznego. Dialog łączący sztukę, aktywizm i naukę, w którym teoria stanowi punkt wyjścia do działania. W którym różne formy patrzenia na miasto, jego rozumienia i opisywania staną się pretekstem do wymiany myśli. W którym namysł nad koegzystencją świata ludzkiego i świata przyrody zainspiruje nas do działań praktycznych. I wreszcie, w którym wspólnie zastanowimy się czego oczekujemy od miasta oraz czego miasto oczekuje od nas.