W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Łukasz Jemioła "Aż tylko to"

Łukasz Jemioła "Aż tylko to"
Data rozpoczęcia 2022-11-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I-60 zł, II-50, III-30, IV stojące-20 zł
Kategoria Koncert

Na repertuar złożą się autorskie utwory Łukasza Jemioły utrzymane w klimacie bluesa i szeroko pojętej muzyki tradycyjnej w połączeniu z nowoczesnością, jeśli chodzi o brzmienie całości i teksty. Teksty będą traktować o współczesności i jej wyzwaniach.

W tym projekcie staję przed publicznością pozbawiony wszystkich piosenek, do których zdążyłem przyzwyczaić. Jest to dla mnie wyzwanie - opowiedzieć o swoich przemyśleniach, odczuciach, bez żartów i zabaw z publicznością. Pomogą mi w tym doskonali muzycy i świat dźwięków, który jest mi najbliższy.
 

Łukasz Jemioła

Trzon zespołu stanowią:

  • Łukasz Jemioła - śpiew, gitary, 
  • Urszula Czerniak - kontrabas,
  • Michał Iwanek - instrumenty klawiszowe.

Łukasz Jemioła - wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: „Wieczorem” - z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” - z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantatę „Myśląc Ojczyzna”. Łukasz Jemioła występował także z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty. Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie. Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce. Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”.

Urszula Czerniak – urodziła się w Lublinie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im.T.Szeligowskiego I stopnia w klasie fortepianu mgr Urszuli Jansen, a następnie II stopnia w klasie kontrabasu mgr Taduesza Skrobka, którą ukończyła także z wyróżnieniem. Była stypendystką Prezydenta Miasta Lublin. Studia kontynowała w klasie kontrabasu prof. Tadeusza Górnego w Akademii Muzycznej w Łodzi, którą ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Następnie ukończyła również Studia I stopnia UMCS na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie kontrabasu dr Mariusza Bogdanowicza. Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła poprzez udział w kursach i konkursach, m.in.: Międzynarodowa Konwencja Kontrabasowa w Richmond, Virginia (USA, 2003r.), Międzynarodowy Kurs Kontrabasowy w Michaelstein (Niemcy, 2003r.). Mistrzowskie lekcje w klasie: M. Gajdosa (Czechy), M. Jelinka (Brno), W. Harrera (Niemcy), R. Sasiny (Słowacja, 2003r.), Ogólnopolskie Spotkania Kontrabasowe w Łodzi, lekcje w klasie M. Jelinka (2005r.) oraz w klasie E.Kołosowa (2010), I Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy w Łodzi 2006r., Mistrzowski Kurs Kontrabasowy w Poznaniu, lekcje w klasie R. Ibragimova (Wielka Brytania, 2012r.), XI Ogólnpolskim Konkursie Kontrabasowym im. A.B. Ciechańskiego (2012r)., XXV Letnia Akademia Muzyczna w Żaganiu (2013r.), I Międzynarodowe Sympozjum Kontrabasu we Wrocławiu (2013r.), Mistrzowski Kurs Kontrabasowy w Poznaniu, lekcje w klasie E. Kołosowa (2013r.) Odbyła także tournée z różnymi zespołami orkiestrowymi, m.in. w Chinach z European Johann Strauss Orchestra (2013), Ladies First Orchestra( Emiraty Arabskie, 2009r.), a także we Włoszech w 2012r., Niemczech i Danii (Verdi Gala, 2015r.). Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu. Jest kontrabasistką kilku zespołów, m.in. Łukasz Jemioła Trio, Borysa Somerschafa, a także Rafała Rozmusa oraz lubelskiego kwartetu smyczkowego Kwartemia Plus. Współpracuje również z kompozytorem Łukaszem Wosiem, wykonując jego kompozycje. Artystka obecnie związana na stałe z Orkiestrą Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, gdzie objęła stanowisko muzyka – kontrabasisty solisty, oraz ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego, gdzie prowadzi klasę kontrabasu. Jest także doktorantką Akademii Muzycznej w Łodzi.

Michał Iwanek - pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Wykładowca Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa IM UMCS Lublin. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.