W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Łukasz Jemioła / Premiera
Data rozpoczęcia 2019-10-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Łukasz Jemioła wraz z grupą muzyków wykona premierowo nowy repertuar - amerykańskie, lecz tłumaczone na język polski, piosenki jazzowe z czasów, kiedy muzyka ta była radosna i wzruszająca a na parkietach królował swing. Przy akompaniamencie m.in.: skrzypiec, fortepianu, czy saksofonu, wsłuchamy się na nowo w piosenki takich gigantów jak Cole Porter, George i Ira Gershwin, czy Louise Armstrong.

Skąd wziął się ten pomysł? Z zamiłowania do muzyki tamtych lat - złotej ery jazzu. Jej lekkości a zarazem gracji, prostoty, ale nie prostactwa muzycznego, a przede wszystkim z faktu, że nawet po tylu latach muzyka ta potrafi poruszyć nie tylko serca, ale i stopy słuchaczy! Projekt ten wyróżnia warstwa tekstowa. Zazwyczaj słyszymy te piosenki w wersjach anglojęzycznych. Tutaj pojawiła się chęć przetłumaczenia tekstów, żeby słuchacze mieli okazję podziwiać nie tylko muzykę, ale też wsłuchać się w słowa.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej