W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF LUTOFUZJE „V/TOLD Radical Dance Experience”

Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 21:00
Data zakończenia 2013-06-09
Godzina zakończenia 04:00
Kategoria Wydarzenie

Fuzja muzyki Witolda Lutosławskiego, eksperymentów młodych twórców muzyki alternatywnej i sztuki multimediów. W wydarzeniu wezmą udział znakomici kameraliści specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej, młodzi, poszukujący muzycy, reprezentujący różne gatunki muzyki najnowszej. Wydarzenie wzbogaci videoart polegający na twórczym przetworzeniu ważnych cytatów z wypowiedzi Lutosławskiego na temat muzyki, wartości i kultury. Spotkania będą miały charakter happeningu muzycznego, w którym przestrzeń pozbawiona będzie tradycyjnego podziału na scenę i widownię, działania artystyczne będzie można obserwować z bliska i uczestniczyć w nich bezpośrednio.

Projekt LUTOFUZJE jest próbą dotarcia z muzyką Witolda Lutosławskiego do młodego pokolenia. W tym celu twórczość Kompozytora zostanie zderzona z twórczością młodych twórców alternatywnych w zakresie muzyki i obrazu oraz twórczo przez nich przetworzona. Bardzo ważnym elementem projektu jest zetknięcie dwóch środowisk artystycznych Warszawy i Lublina, z których każde ma równie znaczący wpływ na kształt efektu końcowego, w dużej mierze improwizowanych wydarzeń.

Nad koncepcją artystyczną czuwają Viola Łabanow-Jastrząb - prezes Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, wybitni muzycy młodego pokolenia Marcin Masecki i Tomasz Pokrzywiński, oraz Jan Bernad z Ośrodka Międzynarodowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża".

9 czerwca w ACK Chatka Żaka będzie można usłyszeć drugą odsłonę LUTOFUZJI - „V/TOLD Concert Ensemble”.

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne