W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Magia Głosów – koncert zespołów Sutari i Kosy

Magia Głosów – koncert zespołów Sutari i Kosy
Data rozpoczęcia 2020-12-11
Godzina rozpoczęcia 20:00
Organizator Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Kosy to intrygujące kobiece głosy połączone w pieśniach z Dolnego Śląska, na którym przecięły się ich muzyczne drogi. Przy wtórze rozmaitego instrumentarium: harmonium, liry korbowej, bębnów obręczowych, skrzypiec i instrumentów perkusyjnych śpiewają pieśni repatriantów, w których zapisane są tęsknoty, znane także współczesnej kobiecie. Opowiadane za pomocą twórczych i współczesnych aranżacji wciąż aktualne historie poruszają, bawią i zbliżają do miejsca, z którego wyrastają nasze korzenie.

Trio Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych. Ich praca nadała nowy kierunek myśleniu o muzyce tradycyjnej w Polsce. Eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, tradycyjnymi polskimi rytmami. Tworzą własne instrumenty oraz badają potencjał muzyczny przedmiotów codziennego użytku. Aranżują tradycyjne polskie pieśni, a także komponują własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych. Trio Sutari zostało wybrane do zaprezentowania swojej muzyki na największych międzynarodowych targach muzyki światowej WOMEX 2015 i jest jedną z niewielu polskich i europejskich grup, które nagrały sesję muzyczną dla kultowej amerykańskiej stacji radiowej KEXP.

 

Wydarzenie jest częścią 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe

Transmisje koncertów >>>
Konferencja i studio festiwalowe >>> 
Wydarzenie na Facebooku >>>
Strona festiwalu >>>
Mikołajkowa playlista na Spotify >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej