W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Magiczna Latarnia - Klub filmowy dla dzieci

Magiczna Latarnia - Klub filmowy dla dzieci
Data rozpoczęcia 2014-06-07
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Wydarzenie

Podczas Nocy Kultury odbędzie się pierwszy pokaz filmowy inicjujący polską odsłonę międzynarodowego projektu The Magic Lantern (Magiczna Latarnia), z powodzeniem realizowanego od niemal 20 lat w większości miast Szwajcarii, Francji, Niemiec i Włoch. Magiczna Latarnia to klub filmowy dla dzieci w wieku 6-12 lat, którego zadaniem jest pomaganie młodym widzom w odkrywaniu przyjemności doświadczania kina i dostarczenie im narzędzi do zrozumienia obrazów jakie widzą na ekranie, stosując odpowiednie do wieku koncepcje. Podczas Nocy Kultury lubelska publiczność będzie miała okazję zapoznać się z formułą projektu, który pełną parą ruszy jesienią w Warsztatach Kultury oraz lepiej poznać naszych przewodników po świecie filmu – Profesorka i Naiwniaka.

Podczas Nocy Kultury, na specjalnym seansie "wprowadzającym", wszystkie dzieci - małe i duże - mogą wziąć udział w niezwykłym pokazie filmów, które poruszają wyobraźnię!

Na program składa się 9 filmów krótkometrażowych z lat 1920-2010 - czarno-białych, niemych, dźwiękowych, kolorowych, które sprawią wiele radości widowni w każdym wieku.

1. Składany domek (one week, fragment)
w reżyserii i z udziałem Bustera Keatona, Stany Zjednoczone, 1920, 6 min. 28 sek.
2. Wcześniej czy później
w reżyserii Jadwigi Kowalskiej, Szwajcaria/Polska, 2007, 5 min.
3. Signalis
w reżyserii Adriana Flückigera, Szwajcaria, 2008, 4 min. 50 sek.
4. Hezarfen
w reżyserii Ari Tolga, Francja, 2011, 3 min. 29 sek.
5. Ronaldo
w reżyserii Jana Mettlera, Szwajcaria, 2010, 5 min. 51 sek.
6. Brat Benedykt i Wielkie Organy
w reżyserii Michela Dufourd, Szwajcaria, 2010, 8 min. 8 sek.
7. Mały Smok
w reżyserii Brunona Colleta, Szwajcaria, 2009, 8 min. 22 sek.
8. Bende Sira
w reżyserii Ismet Ergün, Turcja/Niemcy, 2007, 11 min.
9. Słynny potwór
w reżyserii Jean-Claude'a Rozec, Francja, 2009, 9 min. 35 sek.

Magiczna Latarnia w Lublinie powstaje w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 5a, gdzie już od września można będzie uczestniczyć w regularnych, całkowicie bezpłatnych seansach filmowych.

Zapisy do klubu rozpoczynają się od 8 czerwca 2014 r.