W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Maja Kleszcz & IncarNations / Odyseja

Maja Kleszcz & IncarNations / Odyseja
Data rozpoczęcia 2019-06-14
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce plac przed Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Maja Kleszcz – dawniej znana z Kapeli ze Wsi Warszawa, to artystka-eksperymentatorka wykorzystująca rozmaite techniki wokalne i elementy teatru. W marcu 2010 r. została laureatką wyróżnienia konkursu 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jest też autorką muzyki teatralnej i filmowej oraz występuje w spektaklach Agaty Dudy-Gracz. 

Obecnie wraz z Wojtkiem Krzakiem współtworzy projekt IncarNations. W 2010 r. wydali album "Radio Retro", a następnie w 2012 „Odeon”, za który Maja otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii wokalistka roku. W 2016 r. Maja i Wojtek wydali album zatytułowany ”Romantyczność”, a w 2018 r. zaskoczyli nieco odmienną w stylistyce od poprzednich albumów – „Odyseję”. Właśnie ten najświeższy materiał zaprezentują lubelskiej publiczności podczas „Dźwięków Słów”. "Odyseja" dla wielu z pewnością będzie dużym zaskoczeniem, ale ci którzy znają dotychczasowy dorobek Mai wiedzą, że co kilka lat artystka czuję silną potrzebę nowych wcieleń. Tym razem kolej padła na rzucenie wyzwania współczesnej technologii. Tak narodziła się idea "Odysei" – albumu, który ma w zamyśle połączyć humanizm z muzyczną przestrzenią cyfrową, za co od strony muzyki i tekstu odpowiedzialny jest Wojtek Krzak.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej