W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Majsternia | Integrujące zajęcia plastyczne

Majsternia | Integrujące zajęcia plastyczne
Data rozpoczęcia 2023-09-26
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Program:

Bransoletki w technice „kumichimo” | 6 września, godz. 15.00
Na naszym warsztacie zapoznamy się z „kumichimo” – japońską techniką wyplatania bransoletek z różnokolorowych sznurków. Każdy uczestnik wykona bransoletkę z własnym wzorem w wybranych kolorach. Wyplatanie bransoletek „kumichimo” to przyjemne zajęcie uczące cierpliwości i uwagi, a przy tym dające radość z posiadania własnej, autorskiej „biżuterii”, którą można zachować lub podarować w prezencie.

Zwierzaki z koralików | 7 września, godz. 15.00
Czy wiecie, że jest pewna znana i bardzo ceniona artystka, która wykonuje niezwykłe prace z kolorowych koralików? Nazywa się Liza Lou i kiedyś wykonała z nich całą kuchnię łącznie ze stołem, krzesłami i brudnymi naczyniami w zlewie! Tak, koraliki mogą być używane nie tylko do tworzenia kolczyków i bransoletek, lecz również wielu innych rzeczy, na jakie pozwoli nam wyobraźnia. Przekonamy się o tym podczas warsztatu, na którym będziemy robić koralikowe zwierzątka.

Drzewko szczęścia | 25 września, godz. 15.00
Bonsai to sztuka, która powstała w Chinach w 200 roku p.n.e. Polega na miniaturyzowaniu drzew, krzewów i roślin sadzonych w odpowiednich płaskich donicach. Drzewka bonsai tworzy się z różnych gatunków drzew, wszystkie jednak wymagają starannej pielęgnacji i poświęcenia. Wyhodowanie miniaturowego drzewka nie jest bowiem łatwym zadaniem. Dlatego jeśli chcesz ozdobić swój pokój pięknym dekoracyjnym drzewkiem, proponujemy Ci najpierw wykonać je z drutu i koralików. Pokażemy Ci, jak to zrobić na naszym warsztacie! Efekt może Cię zaskoczyć!

Marionetki | 26 września, godz. 15.00
Wspólne tworzenia marionetek, czyli niezwykłych lalek, które ożyją na naszych oczach w domowych teatrzykach. Wykonamy je z kolorowych materiałów i tektury. Stworzymy własne bajkowe bohaterki i bohaterów, którzy będą naszymi towarzyszami zabawy. Marionetki, jak wiadomo, pomogą dzieciom zrozumieć świat. Przy pomocy lalek dowiadujemy się różnych niezwykłych rzeczy o otaczającej nas rzeczywistości, ponieważ marionetki powstają właśnie po to, aby wprowadzić bajkę do świata dziecka i rozwinąć jego wyobraźnię.

Maskotki ze skarpetek | 27 września 2023, godz. 15.00
Skarpetki nadają się nie tylko do noszenia na stopach. Skarpetki prowadzą swoje sekretne życie! W jednej z książek opisane zostały nawet ich przygody. Kilka skarpetek uciekło tam z domu przez dziurę za pralką i wyruszyło w nieznany świat. My zaś zamierzamy wykorzystać stare skarpetki do zrobienie z nich wspaniałych maskotek. W trakcie zajęć pomożemy skarpetkom odnaleźć ich nową formę. Kim chciałaby zostać Twoje skarpetka? Może lwem, a może misiem? Przekonajmy się!

Zakładki do książek | 28 września, godz.15.00
Lubicie książki? Zapominacie czasem, na której stronie skończyliście ostatnio czytać i teraz czytacie ten sam rozdział drugi raz? Ok, nic w tym złego, niektórzy tak lubią. Niektórzy lubią też ładne zakładki do książek, które towarzyszą im podczas czytania całej opowieści i pomagają pamiętać, w którym miejscu przygody ostatnio byli. Jednych i drugich zapraszamy na warsztaty wykonywania zakładek do książek. Będziecie mieli możliwość wykonania własnych, niepowtarzalnych zakładek, które mogą stać się towarzyszem/towarzyszką wielu książkowych przygód.

Układanki drewniane | 29 września, godz. 15.00
Zapraszamy dzieci na warsztaty rozwijające spostrzegawczość, myślenie przestrzenne i umiejętności ruchowe. Podczas warsztatów dzieci wykonają rysunki na sześciennych drewnianych klockach, które następnie będą działały na zasadzie układanki niespodzianki. Za pomocą kolorowych farb dzieci pomalują ściany klocków w fantazyjne wzory i kształty, z których powstaną niespodziewane kompozycje.

Dla kogo: dla dzieci i młodzieży 5–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadząca: Kateryna Kudiukina

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej