W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Makramowe zakładki do książek

Makramowe zakładki do książek
Data rozpoczęcia 2019-04-09
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, ul. Krańcowa 106
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” zaprasza na kolejne spotkanie z makramą. Techniką makramy można wykonywać nie tylko biżuterię, paski, szale, serwety, narzuty, abażury, torby, firanki, hamaki, koszyki, kwietniki, namioty, baldachimy, torebki, huśtawki, kołyski, abażury, lampy, półki, ale także zakładki do książek. W porównaniu do innych technik ręcznych – makrama charakteryzuje się wielką trwałością, mocą splotu i olbrzymią możliwością tworzenia najrozmaitszych połączeń.

​Zapisy trwają do 8 kwietnia pon numerem telefonu 81 442 70 75

Makrama (macramé) w języku arabskim oznacza ozdobę wiązaną. W Polce słowo makrama określa także samą czynność wykonywania różnych przedmiotów techniką wiązania, bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Na przestrzeni wieków wiązanie supełków służyło przeróżnym celom. Inkowie w Ameryce Południowej korzystali z pisma węzełkowego, pierwsi żeglarze pletli talizmany, które przeplatali na czubku masztu. Natomiast w starożytnej Grecji węzły miały zastosowanie przy leczeniu złamań, gdyż robiono z nich bandaże. Za najważniejszą kolebkę tej sztuki uważa się jednak Bliski Wschód.

Na wtorkowym spotkaniu z makramą uczestnicy będą mogli wykonać z bawełnianego sznurka zakładki do książki składające się z dwóch elementów – plecionki wykonanej za pomocą płaskiego ściegu i makramowego rozczesanego liścia

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej