W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Makulatura Kultury
Data rozpoczęcia 2008-06-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2008-06-07
Miejsce Teatr w budowie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Kategoria Wystawa

Wystawa plakatów, afiszy większości wydarzeń kulturalnych jakie miały miejsce w Lublinie od 1 czerwca 2007 do 7 czerwca 2008 czyli od Nocy Kultury do Nocy Kultury.

Miejska Biblioteka Publiczna im H. Łopacińskiego i Centrum Kultury w rocznicę Nocy Kultury wspólnie organizują wystawę plakatów, zaproszeń, katalogów, albumów, informatorów, broszur, gazet, czasopism, publikacji i nagrań – by unaocznić lublinianom, jak wiele różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych odbyło się podczas jednego roku w naszym mieście.
Wystawa będzie impulsem potwierdzającym aspiracje Lublina o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Gromadząc w jednym miejscu dokonania osób i instytucji - chcemy integrować nasze środowisko kulturalne, pokazać jego wielobarwność, wzmocnić ducha walki o zaszczytny tytuł.
Będzie to nasza wspólna „inwentaryzacja” imprez K U L T U R A L N Y C H, uświadamiająca nam potęgę, którą tworzymy, często nie znając siebie nawzajem. Potrzebna jest zmiana mentalności w myśleniu i przekonaniu, że w Lublinie „nic się nie dzieje”, począwszy od ludzi mieszkających na peryferiach miasta, aż po tych, którzy są zabiegani i nie mają czasu na uczestnictwo w kulturze.www.niecodziennik.mbp.lublin.pl