W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Mała Muzyka
Data rozpoczęcia 2017-01-22
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 25 zł
Kategoria Spektakl

Koncert dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

W STYCZNIU, na czwartym spotkaniu z minicyklu Mała Muzyka Tradycyjna, usłyszycie instrumenty perkusyjne pochodzące z Ameryki Południowej, z wysp Trynidad i Tobago: steel pan i handpan oraz inspirowany tą tradycją tank drum. W kulturze tamtego obszaru te metalowe bębny towarzyszą karnawałowym zabawom.

Na scenie Teatru Starego spotkają się z towarzyszącą nam od czterech spotkań harmonią, a także z bębnami i tamburynami.

Zajęcia poprowadzą: Katarzyna Tucholska (harmonia), Barbara Wróblewska (bęben, tamburyn), Natalia Sówka(steel pan, handpan, tank drum). 

Mała Muzyka to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. To najmłodsi swoimi reakcjami wyznaczają temat „muzycznej rozmowy”, a muzycy-animatorzy postarają się sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.
Koncerty z cyklu Mała Muzyka opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania emocji muzycznych.

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na spotkania z cyklu Mała Muzyka można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej