W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Mała muzyka
Data rozpoczęcia 2019-03-10
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie)
Kategoria Koncert

"Ptaszarnia" 
Muzyczna ptaszarnia zabrzmi odgłosami różnorakiego ptactwa. Dzieci poznają ilustracyjne brzmienia oraz budowę fletów, które mogą stać się doskonałymi instrumentami imitującymi odgłosy ptaków: skowronka, słowika czy kukułki. Nie zabraknie zabaw i piosenek, które o ptakach ich życiu i zwyczajach opowiadają. Ćwierkanie, tryle, kolorowe piórka oraz różnorodne brzmienia fletów będą muzyczną przestrzenią najbliższej "Małej muzyki".

Prowadzenie: EWA KUSZEWSKA, BEATA DĄBROWSKA (flety)

Mała Muzyka to cykl spotkań przygotowany specjalnie dla najmłodszej publiczności. Dzieci aktywnie uczestniczą w koncercie, którego podstawą jest muzyczna improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa. To najmłodsi swoimi reakcjami wyznaczają temat „muzycznej rozmowy”, a muzycy-animatorzy postarają się sprostać dziecięcej wyobraźni muzycznej.

Zajęcia z cyklu Mała Muzyka opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka: zdolności rejestrowania dźwięków, umiejętności ich rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania, dostrzegania w nich sensu a także odczuwania emocji muzycznych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bilety: 25 zł (sprzedawane są dla dzieci – opiekun wchodzi bezpłatnie). Bilety na Małą Muzykę można kupić tylko w kasie teatru. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.
Uwaga! Razem z dzieckiem na scenie może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w koncercie zajmuje miejsce na widowni.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat