W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Manhattan | Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

Manhattan | Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak
Data rozpoczęcia 2021-05-31
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Spotkania Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
Udział Płatny
Koszt udziału 15/25 zł
Kategoria Spektakl

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak
Muzyka, wykonanie: Aleksander Wnuk, Michał Lazar
Gość specjalny: Fryderyk Liber
Projekcja wideo: Natan Berkowicz
Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik
Współpraca: Living Space Theatre, Krakowskie Centrum Choreograficzne
Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark; czas trwania: 55 min

Premiera: 1.09.2019 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

O SPEKTAKLU:
Manhattan

Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi?
Amerykański Projekt Manhattan miał na celu konstrukcję pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka demonstrującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji? Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.
O ARTYSTKACH: https://pst.info.pl/bio-wiak-komedera/
Zrealizowano w ramach programu Młodzi na scenę Teatru ROZBARK oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa przyznanego Dominice Wiak. Współfinansowanie ze środków Miasta Bytom.

Współpraca: Living Space Theatre, Krakowskie Centrum Choreograficzne- Nowohuckie Centrum Kultury.
Informacje o twórczyniachCeny biletów: 25 zł normalny / 15 zł ulgowy
Kasa Czynna:
w maju we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca. Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytutu Muzyki i Tańca. Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Aktualny sezon Sieci z uwagi na pandemię został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów prezentujących 11 spektakli tanecznych, z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID nie mogły się odbyć w 2020 roku zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej