W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Maraton Teatralny
Data rozpoczęcia 2014-06-27
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" - siedziba w Gardzienicach, Zespół Pałacowy
Kategoria Spektakl

Gardzienicki Maraton Teatralny to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Włodzimierz Staniewski, założyciel i reżyser „Gardzienic” i tym razem postanowił zaskoczyć swoich gości nową formułą Maratonu. Widzom, proponuje wybór spektakli na dany wieczór.

Na początku Maratonu widzowie spotkają się na Zgromadzeniu Artystycznym z reżyserem, aktorami, muzykami; obejrzą krótkie zwiastuny spektakli repertuarowych („Oratorium Pytyjskie” z muzyką Mikołaja Blajdy, „Ifigenia w A…” wg Eurypidesa z muzyką Zygmunta Koniecznego, „Ifigenia w T…” wg Eurypidesa, „Elektra” wg Eurypidesa) oraz „Sceny z Metamorfoz” i podczas gorącej debaty, podsycanej występami aktorów i reżysera, zagłosują za wyborem dwóch  wydarzeń, które ich zdaniem, powinny być zaprezentowane tego wieczoru.
Maratonowi towarzyszą wystawy w budynkach historycznych.

Teatr oferuje swoim widzom transport z Lublina do Gardzienic oraz nocleg w Gardzienicach. Rezerwacja biletów oraz wszelkie informacje w biurze Teatru, tel. (81) 532 98 40.

Osiągnięcia 'Gardzienic' przychodzą jak cudowny dar - pisała Susan Sontag - Ta niezwykła, nieprzejednana polska grupa, pracująca pod inspirującym przewodnictwem Włodzimierza Staniewskiego jest, według mnie jednym spośród zaledwie kilku w świecie znaczących zespołów teatralnych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej