W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marcin Bosak / Spis Treści
Data rozpoczęcia 2014-11-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Pierwsza w tym sezonie odsłona Cyklu "Spis Treści" to spotkanie z Marcinem Bosakiem i jego literackimi fascynacjami.

Marcin Bosak – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny z recytatorską przeszłością. Obecnie aktor stołecznego Teatru Studio. Tworzył swoje kreacje u takich reżyserów jak Krystian Lupa, Iwan Wyrypajew, Marcin Liber, Piotr Cieślak. Spotkanie, będzie okazją do wysłuchania fragmentów literatury, które go zajmują i stanowią inspirację do jego twórczości. Usłyszymy między innymi fragmenty tekstów takich autorów, jak Jan Wolkers i Tiziano Terzani.

O cyklu
Cykl „Spis Treści" to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi "spisami treści" dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski i Grażyna Szapołowska. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Bilety – 5 zł (Bilety do kupienia w godzinach otwarcia Kasy DDK "Węglin" oraz na godzinę przed spotkaniem. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.)