W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marcin Masecki / Eldar Tsalikov / Jan Pieniążek "Zakazane Piosenki"

Marcin Masecki / Eldar Tsalikov / Jan Pieniążek "Zakazane Piosenki"
Data rozpoczęcia 2020-11-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Koncert

Po entuzjastycznym przyjęciu koncertu "Zakazane piosenki" prezentowanym w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Śleboda/Danutka, wracamy do materiału przygotowanego specjalnie na obchody 105. urodzin Danuty Szaflarskiej.
Autorem jest Marcin Masecki, jeden z najbardziej wszechstronnych i niezwykłych twórców europejskiej sceny muzycznej. Zaprosił do współpracy Eldara Tsalikova - saksofonistę z Rostowa nad Donem, który podbija sceny muzyczne Berlina. Towarzyszyć im będzie perkusista Jan Pieniążek – jeden z najciekawszych artystów młodszego pokolenia.

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i kuratoruje.  Pierwszą pasją Maseckiego jest jazz i muzyka improwizowana. Wśród wielu projektów na pierwszy plan wybija się Jazz Band Młynarski-Masecki, prowadzony wspólnie z Janem Młynarskim. 
Masecki występuje również w duecie z perkusistą Jerzym Rogiewiczem. Jako klasycznie wykształcony pianista Masecki regularnie podejmuje wątek europejskiej spuścizny muzycznej (Chopin - Nokturny, Beethoven - Ostatnie sonaty, Bach - Re:write). Masecki pisze także muzykę filmową i teatralną. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym w filmie Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego. Pisał również do seriali telewizyjnych m.in. Ślepnąc od Świateł i 1983. 

Eldar Tsalikov - urodzony w 1993 roku w Rostowie nad Donem. Naukę gry na saksofonie rozpoczął w wieku 8 lat. W 2011 roku przeprowadził się do Berlina i rozpoczął naukę w Jazz-Institut Berlin. Współpracuje z wieloma europejskimi muzykami, grając zarówno tradycyjny jazz, jak i współczesną muzykę eksperymentalną. Koncertował m.in. w: Nowym Jorku, Nowym Orleanie, Holandii, Hamburgu, Berlinie, Szwajcarii.

Jan Pieniążek - naukę gry na instrumentach perkusyjnych rozpoczął w wieku 7 lat. Od września 2017 kształci się pod kierunkiem dr. Wojciecha Herzyka (AM Katowice) oraz Michała Dziewińskiego (zestaw perkusyjny). Z sukcesem łączy grę „klasyczną” na instrumentach perkusyjnych z grą na zestawie perkusyjnym. Oprócz gry solowej bierze udział w projektach: zespół jazzowy, big-band oraz orkiestra symfoniczna. Dokształca i rozwija swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach u znanych profesorów z całego świata. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018 i 2019).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej