W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marcin Masecki / Eldar Tsalikov / Jerzy Rogiewicz "Zakazane piosenki"

Marcin Masecki / Eldar Tsalikov / Jerzy Rogiewicz "Zakazane piosenki"
Data rozpoczęcia 2020-02-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Koncert

W dniu 105. urodzin Danuty Szaflarskiej po raz pierwszy przedstawimy specjalnie przygotowany na festiwal program „Zakazane piosenki”! Autorem jest Marcin Masecki, jeden z najbardziej wszechstronnych i niezwykłych twórców europejskiej sceny muzycznej. Zaprosił do współpracy Eldara Tsalikova - saksofonistę z Rostowa nad Donem, który podbija sceny muzyczne Berlina. Towarzyszyć im będzie perkusista Jerzy Rogiewicz – jeden z najciekawszych artystów młodszego pokolenia.
Michał Merczyński i Zespół Teatru Starego w Lublinie

Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Gra na wszystkich instrumentach klawiszowych, komponuje, dyryguje, aranżuje i kuratoruje.  Pierwszą pasją Maseckiego jest jazz i muzyka improwizowana. Wśród wielu projektów na pierwszy plan wybija się Jazz Band Młynarski-Masecki, prowadzony wspólnie z Janem Młynarskim. 
Masecki występuje również w duecie z perkusistą Jerzym Rogiewiczem. Jako klasycznie wykształcony pianista Masecki regularnie podejmuje wątek europejskiej spuścizny muzycznej (Chopin - Nokturny, Beethoven - Ostatnie sonaty, Bach - Re:write).
Masecki pisze także muzykę filmową i teatralną. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym w filmie Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego. Pisał również do seriali telewizyjnych m.in. Ślepnąc od Świateł i 1983. 

Jerzy Rogiewicz - kompozytor, dyrygent, perkusista i pianista. Studiował m.in. u Krzysztofa Pendereckiego. Od 2010 współpracuje z Marcinem Maseckim. Jest również członkiem rockowego zespołu Der Father. Współtwórca duetu Jerz Igor. Zadebiutował jako dyrygent, kierując Polską Orkiestrą Radiową, wykonującą z zespołem Mitch&Mitch muzykę do albumu Zbigniewa Wodeckiego 1976: A Space Odyssey.

Eldar Tsalikov - urodzony w 1993 roku w Rostowie nad Donem. Naukę gry na saksofonie rozpoczął w wieku 8 lat. W 2011 roku przeprowadził się do Berlina i rozpoczął naukę w Jazz-Institut Berlin. Współpracuje z wieloma europejskimi muzykami, grając zarówno tradycyjny jazz, jak i współczesną muzykę eksperymentalną. Koncertował m.in. w: Nowym Jorku, Nowym Orleanie, Holandii, Hamburgu, Berlinie, Szwajcarii.

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
Cena obejmuje wstęp na koncert oraz Café Chantant.

Café Chantant - Wieczór w konwencji „śpiewać każdy może”. Prowadzący zabiorą nas na wieczór ulubionych piosenek Danuty Szaflarskiej i piosenek z Jej filmów.

Wieczór w konwencji „śpiewać każdy może” prowadzony przez Tomasza Momota - pianistę i Krzysztofa Suszka - wodzireja, szansonistę, fordansera, duszę towarzystwa. Oczywiście z udziałem publiczności!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej