W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Marcin Wasilewski Trio
Data rozpoczęcia 2018-12-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Marcin Wasilewski- fortepian
Sławomir Kurkiewicz- kontrabas
Michał Miśkiewicz- perkusja

Od 17 lat współpracują z prestiżową, niemiecką wytwórnią ECM Records, dzięki której słucha ich cały świat, od USA po Japonię. Pierwszy album dla ECM Records Panowie nagrali w Kwartecie Tomasza Stańko - "Soul Of Things" zaś pierwszy album Tria wydany w ECM REcords to "Trio", wydany w 2004 roku. Ich najnowszy, dziewiąty już album pt. Live ukaże się dopiero w połowie września, chociaż został zarejestrowany prawie dwa lata temu, podczas koncertu w Antwerpii, na Middelheim Jazz Festiwal 2016. Będą to nowe wykonania utworów, znane z ich dotychczasowych studyjnych nagrań, grane jak zwykle z nieokiełznaną energią. Marcin Wasilewski – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – bas i Michał Miśkiewicz – perkusja. Jeśli chcesz wiedzieć, czym zachwyca się świat, nie może Cię na tym koncercie zabraknąć, to mistrzostwo najwyższej klasy.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz w 2019 roku będą obchodzić 25 - lecie wspólnej pracy artystycznej w niezmiennym składzie. Po ponad dwudziestu trzech latach wspólnego grania koncerty tego wybitnego Tria potwierdzają tezę, że muzycznie stanowią jednorodną całość. Jeden doskonale rozumiejący się, perfekcyjnie brzmiący organizm.  We wrześniu tego roku ukaże się piąty nagrany dla ECM Records i pierwszy w historii tego zespołu album koncertowy, zarejestrowany w jeden z ciepłych sierpniowych wieczorów w Park Den Brandt podczas Middleheim Jazz Festival 2016 w Antwerpii. Jesienią Trio odbędzie trasę koncertów, promując w Polsce i poza jej granicami album Live.
Każdy, kto kiedykolwiek słyszał muzykę Tria Marcina Wasilewskiego zarejestrowaną w studiu i miał okazję usłyszeć Trio na żywo, czekał na tę płytę wiele lat. Zarówno na płycie, jak i na koncercie w Teatrze Starym w Lublinie, znajdziecie wszystko, co najlepsze możecie usłyszeć w muzyce Tria: romantyzm, delikatność i liryzm ballad znanych z nagrań studyjnych oraz pełnię dynamiki i nieokiełznaną energię wykonań koncertowych, dokładnie tak, jak uchwycono to na płycie „Live”… z towarzyszeniem ponad pięciu tysięcy entuzjastycznie przyjmujących Zespół słuchaczy Festiwalu Middelheim Jazz.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej