W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Marsz pamięci. 75. Rocznica likwidacji Ochronki dla dzieci żydowskich

Marsz pamięci. 75. Rocznica likwidacji Ochronki dla dzieci żydowskich
Data rozpoczęcia 2017-03-24
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

W piątek 24 marca 2017 roku, w 75. rocznicę likwidacji Ochronki, zapraszamy mieszkańców Lublina, młodzież i dorosłych, do wzięcia udziału w wydarzeniu upamiętniającym los najmłodszych ofiar Holokaustu.

Marsz Pamięci wyrusza spod budynku dawnej Ochronki przy ul. Grodzkiej 11 (dzisiejszy Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”) o godz. 13.00. Uczestników zapraszamy wcześniej, o godz. 12.00, do Bramy Grodzkiej (Sala Czarna) na multimedialną prezentację historyczną przedstawiającą kontekst upamiętnianego wydarzenia i stanowiącą jego integralną część. Marsz Pamięci na Tatary, w miejsce zagłady dzieci trwa ok. 60 minut. Od 2016 roku w miejscu śmierci dzieci i ich opiekunek znajduje się upamiętnienie w postaci betonowych płyt, będących elementami szlaku pamięci.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej