W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Masz Mamo chleb – warsztaty z Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”

Masz Mamo chleb – warsztaty z Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”
Data rozpoczęcia 2015-02-19
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Kolejne spotkanie w Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze”! Warsztaty z przygotowania naturalnego chleba na zakwasie poprowadzi MAMAtorka domowych wypieków, Agnieszka Jackowska-Mazur. Pani Agnieszka zapewnia, że nie będzie to spotkanie dla piekarzy ani technologów żywienia, tylko pogaduchy dla zwykłych zjadaczek chleba.

Uczestniczki spotkania otrzymają zbiór informacji, dzięki którym będą mogły upiec zdrowy i smaczny produkt na własne potrzeby (bez dużej wiedzy teoretycznej ani długoletniej praktyki!). Przygotowanie pieczywa na zakwasie nie jest trudne. Do upieczenia dobrego chleba potrzebna jest tylko mąka, woda, sól i najważniejsze – cierpliwość. Powrócimy do starych receptur naszych babć, dowiemy się jak zrobić zakwas i jak się nim opiekować, jak przygotować zaczyn na chleb, a przede wszystkim jak upiec w domu chleb na zakwasie.
Pieczywo na zakwasie z mąki razowej jest zdrowe, ma mniej węglowodanów i niski indeks glikemiczny, dłużej utrzymuje uczucie sytości, reguluje również poziom cukru we krwi, dłużej zachowuje świeżość, a pieczenie go w domu jest wielką przyjemnością. Codzienne poranki ze świeżutkim, o chrupiącej skórce, przepięknie pachnącym chlebem są wspaniałym początkiem dnia!
Gospodyni spotkania – Agnieszka Jackowska-Mazur jest mamą 5-letniego Tymona i 3-letniego Ignasia, z wykształcenia pedagog, socjoterapeuta, kieruje Dziennym Ośrodkiem Wsparcia dla osób starszych CAiRS (obecnie na urlopie wychowawczym). W kuchni lubi eksperymentować, często powraca też do tradycyjnych przepisów swojej babci, stąd pomysł na pieczenie domowego chleba na zakwasie.

Zapraszamy Mamy solo lub w towarzystwie Dzieci. Prosimy o zabranie z domów brytfanki, dużej miski oraz łyżki drewnianej.

Koszt udziału – 10 zł
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy, kontakt – u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu:
W obliczu wyzwań macierzyńskich i natłoku obowiązków trudno znaleźć czas na hobby i rozwijanie zainteresowań. Matczyne talenty, pasje i umiejętności schodzą na dalszy, a nawet bardzo daleki plan. Porzucone i zapomniane czekają na odkurzenie. A może to jest właśnie TEN moment? Cykl „My Mamy – Drugie Oblicze” to propozycja dla Mam, które mają pasję i chcą się nią podzielić z innymi. Pokaż swoje Drugie Oblicze! To może być wszystko: warsztaty szydełkowania, tworzenia biżuterii, decoupagu, makijażu, zdrowego odżywiania. A może wernisaż, albo wieczór poetycki? Albo Twoja relacja z dawnych podróży? Albo coś zupełnie innego – co nawet nam się nie śniło! Wychodzimy naprzeciw Mamom, których talent był uśpiony zbyt długo! Jeśli chcesz wziąć udział w Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” czekamy na Twoje zgłoszenie. Zajmiemy się stroną organizacyjną, a Ty będziesz naszą Mistrzynią! Na zgłoszenia czekamy od teraz przez cały czas. Kontakt: u.kokoszka@ddkweglin.pl. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „My Mamy – Drugie Oblicze” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl