W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Matka Polka Teatralna. Konkurs

Matka Polka Teatralna. Konkurs
Data rozpoczęcia 2016-04-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a, Lublin
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety – 10 zł. Bilety do nabycia na godzinę przed wydarzeniem
Kategoria Spektakl

„Matka Polka Teatralna. Konkurs”
opieka artystyczna: Joanna Lewicka, Katarzyna Tadeusz
scenariusz, scenografia, kostiumy – zespół
występują: Urszula Antończuk-Grab, Aleksandra Igras, Agnieszka Jackowska-Mazur, Mateusz Nowak, Magdalena Szubielska, Marta Wysocka

23 kwietnia 2016, godz. 18.00
24 kwietnia 2016, godz. 18.00

W Lubelskiej Gazecie Teatralnej „Proscenium”, „Matka Polka Teatralna. Konkurs” został wymieniony jako trzeci najlepszy spektakl lubelskiego sezonu teatralnego 2014/2015!

Blaski i nędze życia Matki Polki są wciśnięte w ramy Konkursu na Najwspanialszą Matkę. Pięć kobiet dzieli się doświadczeniem bycia matką, odważnie odsłaniając swe lęki i tryumfalnie dzieląc się zwycięstwami i wynalazkami. Frustracje i samotność kobiet, które nawet nie podejmują walki o swoją tożsamość, skutecznie zagłuszają fanfary uruchamiane przez kabotyńskiego Mistrza Ceremonii. Zaszczytna maska Matki Polki co rusz spełza z wykrzywionej twarzy umęczonej kobiety, która chce siusiu, spać, napić się (o zgrozo – wina też!), pogadać wreszcie, lecz – dzięki mechanizmowi rywalizacji – skutecznie powraca na miejsce. Finałowy zryw solidarnościowy wyzwala w kobietach kathartyczny szał „nicniemuszenia”, który jest chyba najlepszym antidotum na dorobioną macierzyństwu gębę. - dr hab. Irina Lappo

Każda matka ma chwile, kiedy chciałaby się wystrzelić w kosmos. Każdej matce, chociaż żadna się do tego nie przyzna, przynajmniej raz w życiu przeszło przez myśl, żeby wrzeszczące wniebogłosy dziecko wyrzucić przez okno.

Macierzyństwo to wspaniałe i piękne doświadczenie. Ale czy na pewno tylko to? „Matka Polka Teatralna. Konkurs” to spektakl o macierzyństwie, nad którym pracowały matki i niematki z Lublina w ramach dziewięciomiesięcznego Projektu „Matka Polka Teatralna”. Wymyśliły wynalazki niezbędne do tego, by przetrwać jako matka. Szukały rozwiązań sytuacji, z których tylko matka doskonała potrafi wyjść cało i z twarzą. Czy mają szansę zwyciężyć w Konkursie na Najwspanialszą Matkę?
Pomysłodawcą projektu „Matka Polka Teatralna” jest Mateusz Nowak. Realizację projektu koordynowała Dorota Lesiak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej