W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

​Meet-up UWCL: „Pamięć, która łączy”

​Meet-up UWCL: „Pamięć, która łączy”
Data rozpoczęcia 2021-11-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce online
Organizator Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie odbywa się w ramach XIV. edycji Festiwalu "Ukraina w Centrum Lublina"

Meet-up UWCL: „Pamięć, która łączy”: Olena Bodnar i Mateusz Stachewicz – projekt „Płomień Braterstwa” oraz Paweł Bobołowicz i Dmytro Antoniuk – „Rok 1920 – pamięć w czasie zarazy”. 

"Dyskusja “Pamięć, która łączy”, poświęconą stuleciu zawarcia Umowy warszawskiej, powszechnie znanej jako “Sojusz Piłsudski-Petlura” . W wydarzeniu wezmą udział autorzy projektu multimedialnego “Rok 1920 - pamięć w czasie zarazy” Paweł Bobołowicz i Dmytro Antoniuk oraz organizatorzy akcji “Płomień Braterstwa” Mateusz Stachewicz i Ołena Bondar.

“Rok 1920 - pamięć w czasie zarazy” - projekt multimedialny korespondenta Radia „Wnet” z Kijowa Pawła Bobołowicza oraz krajoznawcy i dziennikarza Dmytra Antoniuka. W ramach projektu dziennikarze wybrali się na wyprawę po miejscach bitew Polaków i Ukraińców przeciwko bolszewikom. Regularnie stąd nadawali korespondencje w Radiu Wnet oraz pisali relacje dla portalu “Słowo polskie”

“Płomień Braterstwa” - inicjatywa społeczna, która ma na celu upamiętnić wspólną walkę żołnierzy polskich i ukraińskich w wojnie z bolszewikami. Organizatorami akcji są Programowy Ruch Odkrywców Związku Harcerstwa Polskiego oraz „Płast” – Ukraińska Organizacja Skautowa w Polsce.

Zobacz materiał video. 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej