W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto bez Chmur – piknik sąsiedzki na Lubartowskiej

Miasto bez Chmur – piknik sąsiedzki na Lubartowskiej
Data rozpoczęcia 2016-09-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce podwórko przy ul. Lubartowskiej 46
Organizator Fundacja Repatria – Kultura i Sztuka, Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Młodzi lubelscy artyści we współpracy z mieszkańcami kamienicy przy ul. Lubartowskiej 46 dokonali prawdziwej rewolucji. Brama i podwórko zyskały nowe oświetlenie, barwne obrazy na ścianach, miejsca do siedzenia, pergolę oraz roślinność. Miejsce stało się bardziej przyjazne dla mieszkańców, a zaniedbana architektura dostała drugie życie i rozkwitła kolorem. Teraz miło będzie spędzać czas razem. I właśnie na takie pierwsze spotkanie nadszedł czas!

W programie:
17.00 Planszówki, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci
18.30 Potańcówka podwórkowa przy muzyce na żywo
20.00 Projekcja filmu
Zaproszeni są wszyscy sąsiedzi!

„Miasto bez Chmur” to projekt skierowany do młodych twórców pragnących kształcić się w kierunku sztuki zaangażowanej społecznie i realizować swoje projekty w przestrzeni miejskiej. Rewitalizacja podwórka przy ul. Lubartowskiej 46 jest efektem tegorocznej edycji (w 2015 roku działacze z „Miasta bez chmur” na warsztat wzięli ulice 3 Maja i Zamojską). W lipcu br. artyści przeprowadzili konsultacje społeczne. W sierpniu rozpoczęły się prace nad muralem i elementami małej architektury. Zadbano też o to, by na podwórku było zielono.
 „Miasto bez Chmur” to projekt organizowany przez Fundację Repatria – Kultura i Sztuka oraz Warsztaty Kultury w Lublinie przy wsparciu finansowym programu Lechstarter.