W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto: ludzie - drzewa – architektura

Miasto: ludzie - drzewa – architektura
Data rozpoczęcia 2021-05-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce platforma ZOOM
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury rozpoczynają cykl webinariów z cyklu. Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o drzewach i architekturze.

Nowy cykl webinariów Sztuka/Miasto/Natura organizowany przez Warsztaty Kultury w Lublinie ma prowokować do innego spojrzenia na zieloną przestrzeń miasta, jej funkcje, potrzeby i cele. Uczestnicy będą się zastanawiać nad miastem jako takim, jego zobowiązaniami wobec mieszkańców i na odwrót, odpowiedzialnością, jaką mieszkańcy mają wobec przestrzeni, w której żyją. Współczesne miasta dynamicznie się zmieniają, a kierunek tego rozwoju określa warunki naszej codzienności. Natomiast sztuka, jako pierwotna społeczna potrzeba człowieka dostarcza nie tylko wiedzy historycznej, psychologicznej czy socjologicznej na temat relacji człowieka i natury, ale uczestniczy w jej budowaniu inspirując i dając do myślenia.

Od drugiej połowy XIX wieku drzewa są nieodłączną częścią miast. Właściwie trudno wyobrazić sobie miasto bez drzew. Ich rola wydaje się jednak niedoceniana, a łatwość, z jaką się je wycina, niewspółmierna do ich wartości. Wykład będzie krótkim omówieniem znaczenia, jakie drzewa miały, mają lub mogą mieć dla mieszkańców miast, zwłaszcza ich roli estetycznej – jak wpływają na wygląd miasta i nasze samopoczucie – zarówno na przykładzie dużych metropolii, jak Londyn, Paryż, Berlin, czy mniejszych miast, takich jak Lublin.”
Jacek Jaźwierski

Prowadzenie pierwszego spotkania: dr Jacek Jaźwierski