W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Movie - „Królestwo zwierząt”

Miasto Movie - „Królestwo zwierząt”
Data rozpoczęcia 2013-05-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

„Królestwo zwierząt" – reż. David Michod, 2010 r.

Królestwo zwierząt – „Królestwo zwierząt” Davida Michoda to jeden z najciekawszych i najbardziej wyrazistych obrazów tamtejszej kinematografii ostatnich lat. Bohaterami tej opowieści są członkowie rodziny Cody – przestępczy klan żyjący i działający na terenie współczesnego Melbourne. Na czele rodziny stoi matka, grana przez – nominowaną za tą rolę do Oscara – Jacki Weaver. Poza nią w skład kryminalnej familii wchodzi trzech synów: ukrywający się przed policją, zatwardziały recydywista Pope, nieobliczalny, uzależniony od narkotyków Craig oraz najmłodszy, skazany na życie w tej sytuacji Darren. Specjalną rolę w tym świecie pełni wspólnik rodziny – Baz.

Narracja jakiej używa Michod do sportretowania mafijnej rodziny jest bardzo chłodna, widz ma wrażenie jakby patrzył na Codych przez szklaną szybę. Kolejne patologiczne zachowania podawane są przez filmowca jakby mimowolnie. Sytuację zaognia dodatkowo pojawienie się w Melbourne nowego członka rodziny – młodego J oraz zaciekle ścigającego przestępców policjanta (w tej roli Guy Pearce).
Podczas Miasto movie przyjrzymy się jak wygląda „królestwo zwierząt” widziane oczami Michoda oraz kto tak naprawdę jest w nim panem, ustalającym prawa i zasady, kto zaś musi ich bezwzględnie przestrzegać.

Powiązane:

Warsztaty Kultury