W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Miasto movie poleca
Data rozpoczęcia 2021-05-06
Godzina rozpoczęcia 15:30
Miejsce Facebook Warsztatów Kultury
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Mijający rok był bardzo trudny dla świata kina. Pandemia Covid-19 sparaliżowała sektor produkcji filmowej i ograniczyła do minimum możliwości prezentacji i odbioru filmów w kinach czy na festiwalach filmowych. Z drugiej strony obserwujemy wzrost znaczenia Internetu oraz serwisów streamingowych. Niestety, widz coraz częściej gubi się w bogatej, ale też zróżnicowanej merytorycznie i jakościowo ofercie. 

W związku z zamknięciem kin i instytucji kultury zmuszeni byliśmy zawiesić także tak lubiany przez publiczność cykl Miasto movie. Patrząc z optymizmem w przyszłość, mamy nadzieję, że w drugiej części roku wrócimy z regularnymi pokazami kuratorskimi dla naszych widzów, a tymczasem w cyklu Miasto Movie poleca rekomendujemy w formule coczwartkowych live streamingów na kanale Warsztatów Kultury na Facebooku ciekawe, zaskakujące, albo zapomniane propozycje filmowe.  W naszych materiałach wideo staramy się dostarczać wiedzy zarówno filmoznawczej i tej z zakresu historii kultury. Dbamy także o walor rozrywkowy, bo nigdy nie można być do końca pewnym, jak się potoczy wejście na żywo. 

Organizatorzy Miasto Movie