W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Miastoczule o zabytkach
Data rozpoczęcia 2021-02-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce platforma Zoom
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Czy zabytek to tylko okazała budowla z dawnych czasów? Czy zabytek można usłyszeć?

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie w ramach projektu Miastoczułość. Tym razem odbędzie się dyskusja na temat zabytków; czym one są, po co, co z nim począć? Punktem wyjścia będzie próba stworzenia definicji zabytku, tak żeby była pojemna znaczeniowo i jednocześnie zrozumiała dla każdego, niezależnie od wieku i specjalistycznych kompetencji.

Spotkanie poprowadzi Hubert Mącik – Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków UM Lublin.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom

Zapisy: udział bezpłatny, zapisy za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie internetowej Warsztatów Kultury

Miastoczułość to projekt polegający na długofalowym interdyscyplinarnym podejmowaniu tematyki miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni publicznej. Skierowany jest do miastolubów, aktywistów miejskich, oraz każdego kto chciałby lepiej zrozumieć mechanizmy, które wpływają na zmiany w miastach.

Cykl wydarzeń dotyczy przestrzeni miasta w sensie dosłownym, ale również miejskich przestrzeni mentalnych i symbolicznych. Całoroczna seria spotkań, warsztatów, spacerów i wykładów ma na celu analizę, wymianę doświadczeń, szczególnie dobrych praktyk, konstruktywną krytykę i działalność badawczą w maksymalnie szeroki sposób dotycząca tematu.