W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miastoczułoścć: Ptaki w mieście

Miastoczułoścć: Ptaki w mieście
Data rozpoczęcia 2021-04-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce platforma ZOOM
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Miasto to przestrzeń nie tylko dla ludzi. Dzielimy ją na przykład z naszymi latającymi przyjaciółmi. Nie zawsze jednak potrafimy rozpoznać kim są podniebni śpiewacy. Jakie gatunki ptaków są naszymi sąsiadami? Co robić, by przetrwały? Jak sprawić, by się nie przesiedliły? Co dobrego robią dla mieszkańców miasta? Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie z Inspektorem Bywakiem, który pokaże miejsca, w których zadomowiły się różne gatunki ptaków.
Zapisy: udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie. 

​Prowadzący: Inspektor Bywak (Jakub Orłowski)
Jakub Orłowski (Inspektor Bywak)
 – przyrodnik i edukator, jego pasją jest ornitologia. Członek LTO – Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne i OTOP – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Uczestnik obozów ornitologicznych Akcji Carpatica i Akcji Siemianówka, brał udział w monitoringach wodniczki, żurawi i jarząbków na Polesiu i w Lasach Sobiborskich. Pod pseudonimem Inspektor Bywak prowadzi warsztaty i spacery dla dzieci i dorosłych.