W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowa Szkoła Muzyki Tradycyjnej - premiera spektaklu "Trzy Dźwięki"

Międzynarodowa Szkoła Muzyki Tradycyjnej - premiera spektaklu "Trzy Dźwięki"
Data rozpoczęcia 2008-06-21
Godzina rozpoczęcia 21:00
Kategoria Spektakl

Scenariusz i reżyseria: Jan Bernad
Współpraca: Ewa Grochowska, Monika Mamińska
Wykonują: Aleksandra Bednarz, Anastazja Bernad, Zofia Bernad, Olga Kozieł, Hanna Linkowska, Magdalena Sawicka, Ewa Stankiewicz, Karolina Włodek

Jak mogła brzmieć pierwsza, zapamiętana i powtórzona przez człowieka melodia.
Czy mogły tworzyć ją np. trzy dźwięki na tej samej wysokości. Przy próbie urozmaicenia melodii o jeden dźwięk /o ton niżej/ powstaje osiem wariantów. Czy jest o wystarczający zbiór, by tworzyć muzykę dzięki której, można kontaktować się ze światem, wyrażać samego siebie, swoje emocje i swój talent. Zdaniem lingwistów 14 tysięcy lat temu nastąpił podział na mowę i śpiew.

W koncepcję poszukiwań prapoczątku muzyki i jej pierwotnej funkcji wpisuje się zastosowanie w "Trzech dźwiękach" śpiewu czystym, donośnym, białym głosem. We fragmentach tutti, a więc kiedy wszystkie wokalistki śpiewają jednocześnie, wywiera on szczególnie potężne, graniczące z transem wrażenie. Każdy, kto wybierze się na "Trzy Dźwięki", może oczekiwać niepowtarzalnego przeżycia akustycznego o silnym przekazie emocjonalnym, a także wysokiego poziomu artystycznego i odwołania do muzycznych korzeni.
"Do trzech dźwięków sztuka", Anna Munia, Michał Miłosz Zieliński
Gazeta w Lublinie 2.06.2008

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej