W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Dzień Muzeów – dyskusja o doświadczeniu muzealnym

Międzynarodowy Dzień Muzeów – dyskusja o doświadczeniu muzealnym
Data rozpoczęcia 2017-05-18
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce ul. Droga Męczenników Majdanka 67
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Debata

Ważną tendencją w rozwoju muzeów jest dążenie do budowania przekazu pobudzającego wyobraźnię oraz tworzącego interakcję pomiędzy zwiedzającym i eksponatami. Kluczowe w tym kontekście jest pytanie, czym tak naprawdę jest doświadczenie muzealne i co je tworzy. Zastanowią się nad tym uczestnicy debaty panelowej „Muzea jako przestrzenie doświadczeń” organizowanej w sali audytoryjnej Państwowego Muzeum na Majdanku 18 maja o godzinie 12.00.

W dyskusji wezmą udział: koordynator Dworku Wincentego Pola w Lublinie Wiktor Kowalczyk, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku Tomasz Kranz, kierownik Działu Edukacji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Łucja Koch oraz Krzysztof Niewiadomski z Muzeum Historii Polski. Spróbują oni odpowiedzieć m.in. na pytania, co oznacza często używane 
w muzeach historycznych wyrażenie „doświadczanie przeszłości” i z czym związana jest atrakcyjność doświadczenia muzealnego.

Spotkanie jest kolejną debatą organizowaną przez PMM, która służy integracji środowiska muzealniczego regionu oraz podejmuje ważne dla niego tematy. Do udziału w dyskusji zapraszamy nie tylko muzealników z całego województwa lubelskiego, ale również szerszą publiczność. Jest to trzecia z cyklu debat poświęconych współczesnemu muzealnictwu, jaką organizuje Muzeum na Majdanku.