W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Data rozpoczęcia 2019-01-27
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Państwowe Muzeum na Majdanku
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Uroczystość

Państwowe Muzeum na Majdanku po raz kolejny dołącza do obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W warsztatach, wykładach i zwiedzaniu ekspozycji muzealnej będzie można wziąć udział 25 i 27 stycznia.

25 stycznia w Muzeum na Majdanku o godzinie 10:00 rozpoczną się zajęcia edukacyjne skierowane do uczniów lubelskich szkół, które poświęcone będą losom żydowskich więźniów Majdanka. O godz. 11:00 przy Pomniku-Bramie młodzież zapali znicze. Uczestnicy projektu wezmą również udział w aktywnych warsztatach na ekspozycji historycznej pt. „Historie ukryte w muzealnych eksponatach”. Na zakończenie młodzież zwiedzi teren byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

W niedzielę 27 stycznia o godzinie 10:00 odbędzie się wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat losów żydowskich więźniów Majdanka. O godzinie 11:00 rozpocznie się tematyczne zwiedzanie terenu byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku z wykorzystaniem fragmentów wspomnień więźniów. Na niedzielne wydarzenie obowiązują zapisy pod numerem tel. 81 710 28 33. Liczba miejsc ograniczona.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypada 27 stycznia. Ustanowiony on został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 1 listopada 2005 roku i ma na celu uczczenie pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. Dzień 27 stycznia nawiązuje do rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej