W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima
Data rozpoczęcia 2017-05-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8 / 10 zł
Kategoria Film

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima konfrontuje osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych.

 PROGRAM:

  • „Parada” Erika Satie, reż. Koji Yamamura, Japonia 2016, 14 min 12 s.
    Parada na 3 naganiaczy i 4 wykonawców. Pomieszanie cytatów z esejów francuskiego kompozytora Erika Satie z muzyką Parady. Animowane odtworzenie realistycznych obrazów baletowych wychodzących poza rzeczywistość.
  • Szuma, reż. Lucija Mrzljak, Estonia 2016, 6 min 12 s.
    Woda sięga kolan. Jeśli boisz się, że utoniesz, stań na krześle. Na drzewie jest twarz.
  • Pokarm, reż. Eri Okazaki, Japonia 2016, 6 min 53 s.
    Dwie ogromne istoty odliczają czas do końca dnia, jedzenie zostaje podane tak, jak dzień wcześniej. Dzieci karmią jak zwykle swoją kozę, zaniepokojone własnym codziennym życiem.
  • Tu Tam, reż. Alexander Stewart, Chorwacja 2015, 4 min 40 s.
    Szkicownik podróżnika narysowany w Chorwacji latem 2014 roku szybko rozmywa się w abstrakcyjne impresje na skraju pamięci. Film ten jest esencją, skondensowanym odczuciem jednego miejsca i czasu.
  • Spacerowicz, reż. Thibault Chollet, Francja 2016, 5 min 53 s.
    Noc w niemal opustoszałym mieście. Mężczyzna staje się ofiarą swego cienia
  • Zaczyn, reż. Artur Hanaj, Polska 2015, 4 min 55 s.
    Jeśli chcesz, by ciasto wyrosło, wymieszaj mąkę z drożdżami i mlekiem. Następnie umieść ciasto w cieple, by nieco wyrosło. Na końcu porządnie je zagnieć, umieść na blaszce i włóż do piekarnika. Bądź ostrożny, bo inaczej ciasto opadnie.
  • Kwiaty i pióra, reż. Jennifer Haugan, UK 2016, 3 min 32 s.
    Krótka historia o dwóch dziwnych sąsiadach, ogrodnictwie, niezależnym życiu i irracjonalnym uczuciu, że ktoś cię obserwuje.
  • Strach na wróble, reż. Victoria Budgett, UK 2015, 3 min 50 s.
    Historia subtelnej zemsty skoncentrowana na pozornie niegroźnym Strachu na wróble, który pilnuje złotych pól pszenicy. Bezlitosne wrony wypruwają z niego słomę, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu.
  • Wyspa Fenwicka, reż. Shane Beam, USA 2016, 3 min 41 s.
    Rytuał podlewania drzewa niemalże doprowadza mężczyznę na skraj szaleństwa, a nawet dużo dalej. Uświęcamy transcendentną chwałę jego dekonstrukcji. Kroczymy przez deszcz szpetoty. Ostatecznie jednak nie możemy żyć na Wyspie Fenwicka.
  • Na krawędzi, reż. Liam Harris, UK 2016, 10 min 30 s.
    Hamish Fint, zrzędliwy staruszek przyzwyczajony do odludnego życia w łodzi podwodnej, która niepewnie balansuje na szczycie góry, usiłuje utrzymać równowagę, gdy jego światem zakołysze pewna niemile widziana mewa.
  • Wilcze gry, reż. Jelena Oroz, Chorwacja 2015, 4 min 44 s.
    Trzy wilczki spędzają razem późne popołudnie. Historia pokazuje, jak doszło do tego, że zostały same.
  • Przed miłością, reż. Igor Kovalyov, Rosja 2015, 19 min 15 s.
    Historia o ludzkich wadach. Wszystko, co przydarza się bohaterom to jeszcze nie prawdziwa miłość. Każdy znajduje własny sposób, by być nieszczęśliwym. Każdy szuka miłości.

    łączny czas: 88 min.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej