W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miejska Pasieka Artystyczna - otwarcie

Miejska Pasieka Artystyczna - otwarcie
Data rozpoczęcia 2016-09-01
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Otwarcie i prezentacja idei Miejskiej Pasieki Artystycznej, połączone z symboliczną degustacją produktów „pszczelich”. Po wydarzeniach na dachu CSK goście będą mogli wziąć udział w pokazie filmu „Więcej niż miód”, w Sali Kinowej na poziomie -1 budynku. Od tej pory ogrody na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wraz z Miejską Pasieką Artystyczną, stoją otworem dla gości, codziennie od 8:00 do 20:00. 

Po wielu staraniach, dzięki przychylności Radnych i Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, mieszkańcy i goście miasta mogą codziennie odwiedzać Miejską Pasiekę Artystyczną w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.  Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o bartnictwie i aktywizacja osób, w każdym wieku w dziedzinie ekologii. Pasieka na dachach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wypływa z wielowiekowych tradycji pszczelarstwa na Lubelszczyźnie. Opiera się na wiedzy i doświadczeniu partnerów Pasieki, światowych autorytetów w dziedzinie, jak Państwowe Technikum Pszczelarskie im. Zofii i Tadeusza Wawrynów czy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. 

Jesienny program Miejskiej Pasieki Artystycznej przygotowany został z myślą o indywidualnych gościach – w każdym wieku, jak i grupach zorganizowanych, w szczególności uczniach. Zgodnie z nazwą będą tu odbywać się nie tylko działania edukacyjne, ale i artystyczne. Również wystrój pasieki, w szczególności sposób malowania poszczególnych uli nawiązuje do konkretnych dzieł i stylów w sztukach plastycznych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej