W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mikołajki w Filharmonii - Koncert Kwadrofonik

Data rozpoczęcia 2008-12-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Kategoria Koncert

Koncert zespołu Kwadrofonik w Filharmonii im. H. Wieniawskiego. Przed koncertem o godz. 17.00 odbędzie się konferencja prasowa dotycząca tego wydarzenia.

Kwadrofonik to zespół inspirujący się muzyką tradycyjną, założony w 2006 powstały z połączenia dwóch duetów: perkusyjnego i fortepianowego. Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala (Hop - beats Duo) oraz Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo) tworzą jedyny taki kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie. Wspólnie wykonują muzykę XX i XXI wieku m.in. „Sonatę na dwa fortepiany i perkusję" Beli Bartóka czy „Makrokosmos" Georga Crumba - utwory specjalnie komponowane dla zespołu, transkrypcje utworów symfonicznych, a także kompozycje, które są efektem pracy całego zespołu.

Kwadrofonik to kapela, w której artyści prowadzą niezwykły dialog muzyczny pomiędzy fortepianami, a instrumentami perkusyjnymi. Muzycy w czasie pracy nad swoimi utworami często podążają drogą improwizacji, doświadczeń i poszukiwań dźwiękowych mających na celu maksymalne wykorzystanie instrumentów.

Jeden z projektów zespołu - własne opracowanie pieśni ludowych - spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na IX Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja" w 2006, na którym muzycy otrzymali Grand Prix, nagrodę Prezydenta Miasta Warszawy i „Burzę braw" - nagrodę publiczności. W 2007 Kwadrofonik został laureatem prestiżowej nagrody specjalnej 3. Konkursu Europejskiej Unii Radiowej EBU „Svetozar Stracina" w Bratysławie. Nagroda za nowoczesność, innowacyjność i wierność tradycji przyznana została po raz pierwszy w historii tego konkursu. Dyskografia: „Folklove" CD, Polskie Radio 2008.

Więcej informacji o zepole można znaleźć na: www.lutoslawski-duo.com

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne