W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Misterium Dzwonu
Data rozpoczęcia 2018-09-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Początek: Wieża Trynitarska
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", Lubelska Trasa Podziemna
Udział Bezpłatny
Kategoria Widowisko

Misterium Dzwonu jest wydarzeniem organizowanym przez Lubelską Trasę Podziemną (Ośrodek "Brama Grodzka Teatr – NN"). Pierwsze Misterium odbyło się w 2001 roku. Wtedy to, w dzień dawnego patrona miasta św. Michała Archanioła, na Placu po Farze na nowo zabrzmiał dzwon jego imienia, na co dzień wiszący w Muzeum Archidiecezjalnym na Wieży Trynitarskiej. Od tamtego momentu co roku staramy się przypominać o nieistniejącej już lubelskiej Farze i jej patronie - św. Michale Archaniele.

Centrum misterium stanowi jak zwykle uderzenie w dzwon św. Michała znajdujący się na Wieży Trynitarskiej. Także tym razem dzięki Muzeum Archidiecezjalnemu będziemy mogli wejść na wieżę i punktualnie o godzinie 18.00 poruszyć serce św. Michała i przypomnieć miastu o jego historii.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej