W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mistrzowie Tematu | X Międzynarodowy Festiwal Filmowy Złote Mrówkojady

Data rozpoczęcia 2016-11-25
Godzina rozpoczęcia 20:35
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala Widowiskowa
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

1. Discipline, reż. Christophe M. Saber, Szwajcaria, 11 min

Z pozoru nic nie znaczący wypadek w sklepie może stać się początkiem wielkiego konfliktu światopoglądowego. Film nagrodzony Szwajcarską Nagrodą Filmową oraz na festiwalach w Leeds i Ljubljanie.

2. The Chicken, reż. Una Gunjak, Chorwacja, 15 min

Jest rok 1993. Selma dostaje na swoje szóste urodziny kurczaka. Gdy odkrywa, że jej matka ma zamiar go zabić, postanawia wypuścić zwierzę na ulicę. Na ulicę Sarajewa, na której snajperzy strzelają do cywilów. Film nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową i na festiwalach w Palm Springs, San Francisco, Seattle, Dallas oraz nominowany do nagród m.in. na festiwalach w Cannes, Sundance, Les Arcs i Chicago.

3. Safe Space, reż. Zora Rux, Niemcy, 13 min

W obozie uchodźców dochodzi do gwałtu na jeden z aktywistek. Zbiera się rada, by zadecydować o dalszych losach sprawcy. Film współpracowniczki Roy’a Anderssona nagrodzony na festiwalu w Cannes, nominowany do nagrody niemieckich krytyków filmowych i prezentowany m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

4. Moloch, reż. Szymon Kapeniak, Polska, 32 min

Roma, Stach i Chudy pracują nielegalnie na terenie podupadającej huty stali. Roma przeżywa właśnie płomienny romans i postanawia odejść z pracy, upatrując w nowym uczuciu pretekst do zmian w życiu. Jego koledzy chcą odwieść go od tego zamiaru. Film nagrodzony m.in. na festiwalu w Gdyni.

5. In God We Trash, reż. Thijs De Block, Belgia, 20 min

Gdy w sennej wiosce pojawia się wędrowny akordeonista, zaczynają się dziać cuda. Film nagrodzony na festiwalu w Brukseli. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne