W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ML TRIO – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”

ML TRIO – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”
Data rozpoczęcia 2016-03-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

ML Trio to projekt muzyczny założony przez gitarzystę Michała Lewartowicza. Muzyka grana przez ML trio to jazz – fusion w czystej postaci. Większość kompozycji wykonywanych na koncertach to autorski materiał lidera projektu. W wykonywanej muzyce słychać wpływy takich gitarzystów jak Scott Henderson, Mike Stern czy Wayne Krantz. Zespół wystąpi w składzie:

Michał Lewartowicz - gitarzysta, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMSC. Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym Europejskie Integracje Muzyczne, kompozytor muzyki i autor piosenek do spektakli Studenckiego Teatru STOPA, teatru Proscenian oraz Akademickiego teatru UMCS. Czynny instrumentalista, obecnie współpracujący z zespołami Lia Fail, Cuatro Manos, współtworzy projekt muzyczny „Pod dachami Paryża”.

Jarek Żarnowski - absolwent szkoły muzycznej II stopnia w klasie kontrabasu, student kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie kontrabasu i gitary basowej Mariusza Bogdanowicza. Współtworzy kilka lubelskich zespołów, koncertując na terenie całej Polski.

Kamil Banach - perkusista związany z Lublinem, absolwent szkoły muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie perkusji, zaangażowany w wiele muzycznych projektów w województwie i nie tylko.

Koncert realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin

O Cyklu „Peryferia”: Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach muzycznego cyklu „Peryferia” prezentujemy działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu. Pomysłodawcą i kuratorem Cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.