W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Młodzi Melomani: „Kolęda z Babcią i Dziadkiem”

Data rozpoczęcia 2019-01-20
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego
Udział Płatny
Koszt udziału 20, 10 zł
Kategoria Koncert

Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej 
Dawid Jarząb – dyrygent
dr Grażyna Połuszejko opowie o obyczajach domu polskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
dr hab.  Tomasz Rokosz – rekonstrukcja tradycyjnych kolęd

Dom polski i jego bożonarodzeniowe tradycje, w tym najważniejsza jaką jest wspólny śpiew kolęd. Choć czasy się zmieniały, a wraz z nimi i kolęda, to sam zwyczaj pozostał po do dzisiaj. Barwna opowieść przeniesie nas do szlacheckiego domu, w którym zabrzmią kolędy w różnorodnych opracowaniach. Nie zabraknie także tych  śpiewanych wspólnie, czy rekonstrukcji najstarszych tradycji kolędniczych.  

MŁODZI MELOMANI – to melomani w wieku od 4-12, którzy w ślad za dorosłymi, rodzicami-opiekunami, zasiądą na widowni, aby wejść w przestrzeń dojrzałego odbiorcy muzyki. Udział w koncercie nie jest jednak pozbawiony interakcji z prowadzącą i muzykami.  Koncerty dla dzieci w Filharmonii Lubelskiej są cyklicznym wydarzeniem  skierowanym do młodej lubelskiej publiczności, rozpoczynając od tych najmłodszych. Promujemy  ideę, że na kontakt z wartościową muzyką nigdy nie jest za wcześnie, a przyzwyczajenia słuchowe i udział w kulturze od najmłodszych lat kształtują kolejne pokolenia świadomych odbiorców muzyki.  Podczas niedzielnych spotkań Młodzi Melomani mają możliwość słuchania muzyki wokalnej i instrumentalnej, a także aktywnego udziału w wykonywaniu muzyki poprzez grę na instrumentach, czy wspólny śpiew.  Familijne spotkania z muzyką odbywają się w niedzielne przedpołudnia w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne