W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mody i Kody - premiera 13. płyty Orkiestry św. Mikołaja

Mody i Kody - premiera 13. płyty Orkiestry św. Mikołaja
Data rozpoczęcia 2016-03-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Mody i Kody - premiera 13. płyty Orkiestry św. Mikołaja odbędzie się 16 marca o godz. 19.00 w ACK UMCS „Chatka Żaka”  –bezpłatne wejściówki dostępne na https://www.facebook.com/mikolaje

„Mody i Kody” to tytuł najnowszego materiału muzycznego lubelskiej Orkiestry św. Mikołaja. Składa się na niego 11 rozbudowanych aranżacyjnie utworów inspirowanych polską muzyką tradycyjną. Są one skonstruowane z pozornie odległych modeli podejścia do tradycji – od często krytykowanej i zdawałoby się przebrzmiałej formuły zespołów pieśni i tańca, które ciągle są obecne i wychowały znawców folkloru stylizowanego - po najnowsze poszukiwania artystyczne zwolenników world music. Dodatkowo znajdują się w nim elementy współczesnych trendów i stylów muzycznych takich jak hip-hop, blues czy rock. Celem tych nagrań jest pokazanie równouprawnienia do czerpania wszystkich artystów z bogactwa muzyki tradycyjnej i udowodnienie, że każda epoka uprawiania folkloryzmu pozostawiła swój specyficzny i odmienny ślad (kod) w zbiorowej świadomości obecnych. W piosenkach widoczne są także związki współczesnych popularnych form i gatunków muzycznych z tymi, które wywodzą się z tradycji. Pomysł stanowi kwintesencję i podsumowanie misji Orkiestry św. Mikołaja, która zawsze poszukiwała nowych aktualnych kontekstów fascynacji kulturą ludową.

Więcej informacji: http://mikolaje.lublin.pl

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej