W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mohipisian- koncert rejestrowany

Mohipisian- koncert rejestrowany
Data rozpoczęcia 2014-09-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

27 września w Inkubatorze Medialno Artystycznym UMCS wystąpi formacja Mohipisian. Będzie to specjalny koncert, rejestrowany na potrzeby projektu Lublin Sounds Good.

Lublin Sounds Good to nowy projekt na kulturalnej mapie Lublina. Jego celem jest wydanie ekskluzywnego, dwupłytowego albumu DVD, na którego zawartość złożą się fragmenty koncertów, zarejestrowanych w ramach działalności programowej Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”. Przedsięwzięcie to jest również próbą ukazania Lublina, jako miasta inspiracji, które ma do zaoferowania bogatą ofertę kulturalną oraz dysponuje zapleczem technologicznym i przemysłami kreatywnymi, pozwalającymi na jej przedstawienie w estetycznej, nowoczesnej i multimedialnej formule.
Do udziału w projekcie zaproszono zespoły i solistów eksplorujących różnorodne gatunki i style muzyczne począwszy od muzyki tradycyjnej, poważnej i eksperymentalnej poprzez jazz, blues i szeroko pojęty rock i folk, aż do muzyki reggae, dub i hip-hop.

MOHIPISIAN powstał w 2010 roku w Lublinie z misją przywrócenia należnej atencji dla ambitnego rock'n'rolla. Złożony z muzyków związanych wcześniej z różnymi projektami lokalnej sceny gitarowej i alternatywnej, zespół debiutował w klubie Cax Mafe i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, co stało się impulsem do dalszej pracy nad autorskim materiałem. Muzyka Mohipisian to gitarowo- alternatywno - psychodeliczna mieszanka zadziornych melodii brzmieniowo nawiązująca do klasyki lat 60 - tych.

23 lipca 2014 miała miejsce premiera debiutanckiej EP-ki zespołu. Płyta dostępna jest w serwisie bandcamp zarówno w wersji cyfrowej jak i na płycie CD."

Zespół tworzą:
Sebastian Adamski - vocals, guitar
Roman Jaborkhel - bass, backing vocal
Paweł Staniak - guitar, backing vocal
Marcin Sekula - drums
Adam Ziomka - instrumenty klawiszowe

***
Wstęp na koncert jest bezpłatny na podstawie zaproszeń, które będzie można zdobyć w konkursach, o których będziemy informować za pośrednictwem profilu FB Lublin Sounds Good i Mohipisian

Ilość miejsc ograniczona!

***
Projekt Miasto Kultury - Lublin Sounds Good, współfinansowany jest przez Prezydenta Miasta Lublin. Realizowany jest w ramach zadania publicznego Kultura i Sztuka przez Fundację Absolwentów UMCS w porozumieniu z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, jako głównym partnerem.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej