W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Monodram: "Księga Hioba"
Data rozpoczęcia 2013-09-21
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Akcja

Monodram Stanisławy Celińskiej

Bilety: I miejsca - 40 zł, II miejsca - 30 zł, III miejsca - 20 zł

Przejmujący monodram wybitnej aktorki oparty na tekstach biblijnej księgi oraz Trenach Jana Kochanowskiego. Świadectwo cierpienia człowieka, który mierzy się ze stratą ukochanej osoby. Ból rodzi pytania o sens tak trudnego doświadczenia zarówno w wymiarze religijnym, jak i ludzkim. Stanisława Celińska po mistrzowsku interpretując dawne teksty, czyni ich treści i emocje bliskimi każdemu z nas. Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Księga Hioba, Pieśni i Treny Kochanowskiego – złączone w jednym programie poetyckim wzmacniają się wzajemnie, tworząc wyrazisty obraz cierpienia jednostki, który, paradoksalnie, jest nam wszystkim wspólny. Pieśni są wobec Trenów tym, czym pierwotne szczęście Hioba wobec jego upadku. Forma monodramatyczna programu Stanisławy Celińskiej obrazuje opuszczenie, w którym człowiek zostaje tylko z własnymi pytaniami w ciemności. Akompaniament muzyczny współgra z głosem aktorki budującym napięcie, cieniującym emocje w sposób pełny wyczucia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej