W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Moriah Woods: Old Boy
Data rozpoczęcia 2019-12-14
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Koncert

Drugi, solowy album artystki to projekt, który rozpoczął się jako osobista próba poradzenia sobie z bólem i żałobą po stracie bliskiej osoby.

Z biegiem czasu przerodził się w potrzebę podzielenia się i pomocy innym osobom, które zmagają się z problemami.

To historia zainspirowana zmaganiem z uzależnieniem i depresją jakiego doświadczył jej ojciec, który zmarł w 2017 r. w wyniku komplikacji spowodowanych chorobą psychiczną i uzależnieniem. „Old Boy” mówi o tym, że historia każdej osoby i odczuwany przez nią ból są wyjątkowe, ale nie są rzadkością i można je rozwiązać. Nie tylko my cierpimy w życiu – musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy w tym razem oraz że cierpienie jest częścią tej drogi i pozwoli nam ją lepiej zrozumieć, jeśli tylko na to pozwolimy.

Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multiinstrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Dorastając otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych, Moriah została zainspirowana twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten, czy Chelsea Wolfe. Muzyka Moriah zawiera się w szerokim spektrum folk’u oraz country oraz dobrze wyczuwalną i przejmującą głębią. Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 r. i zaczęła koncertować solo, jak i również z zespołem The Feral Trees. Z czasem wykonania solowe zostały urozmaicone o zespół, co w konsekwencji zaowocowało jej pierwszym studyjnym albumem w 2016 r. „The Road To Some Strange Forest”. We wrześniu ukazała się jej nowa płyta „Old Boy”.

Moriah dba o to, by kompozycje nie były przesycone, tło do jej wokalu jest oszczędne, podparte w dużej mierze dźwiękami gitary.

Gazeta Magnetofonowa