W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF "Msza andyjska” na 100 lat niepodległości. Koncert w Bazylice

Data rozpoczęcia 2018-12-07
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Archikatedra Lubelska
Organizator Miasto Lublin. Współorganizator Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Archikatedra Lubelska)
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Msza Andyjska Alejandro Núñez Allauca​ to koncert upamiętniający 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską Missa Andina. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Alberto Efraín Salas Barahona – Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Peru w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezydenta Miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka.

Wybór kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego i jednocześnie nauczyciela akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Lublinie i na całym świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Ks. Karol Wojtyła rozpoczął pracę w KUL w październiku 1954 r. i pracował na uczelni aż do pamiętnego konklawe w październiku 1978 r.

Mszę Andyjską będzie można usłyszeć w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oraz Chóru Mieszanego Artos im. Władysława Skoraczewskiego. 

Missa Andina / Msza Andyjska Alejandro Núñez Allauca

Wykonawcy:

  • Justyna Stępień – sopran
  • Dorota Lachowicz – mezzosopran
  • Rafał Grozdew – tenor
  • Dominik Opaliński – bas-tenor
  • Piotr Grinholc – organy
  • Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
  • Chór Mieszany Artos im. Władysława Skoraczewskiego
  • Marek Wroniszewski - dyrygent
  • Danuta Chmurska - przygotowanie chóru

***
Wydarzenie towarzyszące - otwarcie Konsulatu Honorowego Republiki Peru w Lublinie.

Organizator Miasto Lublin. Współorganizator Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Archikatedra Lubelska)

Wydarzenie jest realizowane w ramach lubelskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”

Najważniejsze wydarzenia cykliczne