W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mural z okazji 75 rocznicy powstania Państwowego Muzeum na Majdanku

Mural z okazji 75 rocznicy powstania Państwowego Muzeum na Majdanku
Data rozpoczęcia 2019-07-16
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce u zbiegu ulic Wolskiej i Drogi Męczenników Majdanka w Lublinie
Organizator Państwowe Muzeum na Majdanku
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie w związku z kończącymi się pracami nad muralem z okazji 75 rocznicy powstania Państwowego Muzeum na Majdanku.

Będzie możliwość porozmawiania z wykonawcą muralu Marcinem Czają oraz Izabelą Tomasiewicz -kierownikiem działu wystawienniczego PMM, członkiem jury konkursowego które wyłoniło zwycięski projekt.

Mural ma podkreślić wieloletni wysiłek muzealników starających się upamiętnić ofiary obozu na Majdanku oraz ukazywać swoiste połączenie pokoleń dokonujące się w momencie przekazywania archiwaliów, fotografii i rzeczy osobistych osadzonych, które Muzeum otrzymuje od rodzin byłych więźniów.

Zwycięzcą konkursu jest artysta Marcin Czaja z Krakowa. Projekt jego autorstwa zakłada pokazanie przedmiotów codziennego użytku i pamiątek po ofiarach byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, które wspólnie tworzą opowieść o przeszłości i współczesności.