W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Music out of place” – spotkanie poświęcone niemieckiej oficynie Staubgold oraz sytuacji niezależnych wytwórni płytowych w Europ

„Music out of place” – spotkanie poświęcone niemieckiej oficynie Staubgold oraz sytuacji niezależnych wytwórni płytowych w Europ
Data rozpoczęcia 2016-07-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem, Klub Festiwalowy
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt innebrzmienia@warsztatykultury.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Udział w spotkaniu wezmą: Markus Detmer (szef i założyciel wytwórni Staubgold), Janusz Mucha (szef i założyciel wytwórni Gusstaff Records).

Moderator: Rafał Księżyk (dziennikarz muzyczny).

Tradycją festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia  jest prezentacja wybranych wytwórni płytowych. Na przestrzeni ostatnich lat gościliśmy tak ciekawe labele jak choćby polski Kilogram Records czy czeską Guerillę. W tym roku wybór padł na Niemcy i Staubgold – prowadzony nieprzerwanie od 1998 roku przez Markusa Detmera. Ta kultowa już w wielu kręgach oficyna, jest doskonałym przykładem tego, jak powinno się wydawać ambitną i niemainstreamową muzykę, a przy tym utrzymać się na tym niełatwym, wymagającym rynku. W Lublinie obecny będzie oczywiście sam Markus Detmer – reprezentujący rynek niemiecki, a także Janusz Mucha, szef polskiego wydawnictwa Gusstaff Records.