W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza”

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza”
Data rozpoczęcia 2016-10-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Organizator Teatr Muzyczny w Lublinie ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Udział Płatny
Koszt udziału 40 -60 zł
Kategoria Spektakl

 

Reżyseria: Mirosław Siedler
Kierownictwo muzyczne: Łukasz Sidoruk
Scenografia i kostiumy: Magdalena Baczyńska vel Mróz
Choreografia: Violetta Suska
Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka
Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel

 

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery, z muzyką Zbigniewa Karneckiego, przez wiele lat był z powodzeniem grany w teatrach muzycznych w Polsce. Nic dziwnego, bo ma wiele zalet: wspaniałą muzykę, teksty, przy których można się i wzruszyć i pośmiać. Musical jest zabawny, obfity w komediowe wręcz dialogi i sceny, ale odnajdziemy w nim także rozważania nad sensem życia, poszukiwaniem przyjaźni i miłości, dobrocią, tolerancją. Wszak Montgomery w swej powieści pokazuje nam, że nie należy ulegać stereotypom, wszystkie błędy można naprawić, a nowy dzień jest po to, by zacząć wszystko od nowa.

“Ania z Zielonego Wzgórza” to przedstawienie nie tyle dla dzieci (choć będzie grane także przedpołudniami), ile dla całych rodzin. Z pewnością także dorośli znajdą w nim wiele „smaczków”. Reżyserią zajmie się Mirosław Siedler, który pracował w wielu teatrach w Polsce, obecnie jest dyrektorem Teatru im Aleksandra Sewruka w Elblągu.  

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej