W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzyczna Scena Andersena: Maja Kleszcz i incarNations

Muzyczna Scena Andersena: Maja Kleszcz i incarNations
Data rozpoczęcia 2012-01-06
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Koncert

incarNations - to projekt muzyczny założony w 2005 roku przez Maję Kleszcz i Wojtka Krzaka, którzy zainspirowani wieloletnimi doświadczeniami koncertowymi zebranymi w ponad 30 krajach, na 4 kontynentach, postanowili zrealizować swe fascynacje muzyczne sięgające daleko w głąb bluesa, folku, gipsy swingu, reggae, soulu czy jazzu. W marcu 2010 we Wrocławiu, w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej - odbyła się premiera koncertu/przedstawienia - "Radio Retro" w reżyserii Cezarego Studniaka.

Maja jest laureatką wyróżnienia specjalnego 31 Przeglądu Piosenki Aktorskiej z kolei Wojtek jest zwycięzcą polskiej edycji konkursu Young Music Entrepreneur of the Year, może również pochwalić się artystycznym romansem z Tonym Gatlifem - legendarnym francuskim reżyserem (min. Złota Palma w Cannes). Duet gościł na kilku płytach min. Bogdan Loebl - "Pocztówki" (legenda radia BBC - Charlie Gillett umieścił jeden z utworów na płycie "World 2006" prezentującej najlepsze dokonania sceny World Music). Maja i Wojtek nagrali utwór do ścieżki dźwiękowej najnowszego filmu Johna Duigana (reżyser min."Głowa w chmurach" z Penelope Cruiz i Charlize Theron).

Maja i Wojtek to również producenci i kompozytorzy ostatniej płyty Kapeli ze Wsi Warszawa, zespołu z którym związani byli przez ostatnie 10 lat. Wydawnictwo otrzymało Fryderyka (najlepszy album folk/muzyki swiata),zostało uznane przez prestiżowy amerykański magazyn Popmatters za najlepszy album World Music 2009 roku na świecie oraz nagrodzone przyznawanym przez Polskie Radio tytułem Folkowego Fonogramu Roku. To nie pierwsze wyróżnienia, gdyż wraz z Kapelą (i innymi składami) Maja i Wojtek zostali laureatami: 3 Fryderyków, 2 Machinerów, nagród radia BBC, Europejskiej Unii Radiowej, Polskiego Radia i wielu innych wyróżnień.

Bilety: 20 zł
Kasa biletowa: czynna pn- czw.: 8:30- 15:30, pt. 8:30-17:00 oraz 2 godz. przed koncertem, tel. (081) 532 16 28, 532 32 25, 695 561 030