W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Muzyczna Scena Andersena: Wojtek Mazolewski Quintet

Data rozpoczęcia 2011-11-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Koncert

Wojtek Mazolewski Quintet koncert

18 lutego 2011 ukazał się najnowszy album Wojtka Mazolewskiego pt. „Smells Like Tape Spirit” sygnowany, jako Wojtek Mazolewski Quintet. Prace nad albumem trwały 2 lata. Proces doboru muzyków, kompozycji i współpracowników odbywał się powoli, ale konsekwentnie, a wszystko po to by jak najlepiej oddało twórczy zamysł płyty. W konsekwencji na albumie znalazło się 10 starannie dobranych kompozycji. Na szczególną uwagę zasługuje proces realizacji i produkcji wymyślony przez lidera WMQ – Wojciecha Mazolewskiego.

Całość materiału została nagrana i wyprodukowana w sposób, w jaki rejestrowano sesje Jona Coltrane, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa czy Beatlesów w latach 50tych i 60tych poprzedniego stulecia. Dokonano tego w specjalnie przygotowanym do tego celu w pełni analogowym studiu w Radio Gdańsk.

Zespół nagrywał w jednym pomieszczeniu, wszystko w czasie rzeczywistym, bez poprawek i ingerencji uzyskując swoje naturalne brzmienie. Po wielu próbach udało się zarejestrować materiał o wręcz audiofilskim charakterze. Żeby pozostać wiernym idei nagrania płyty w stylu wielkich mistrzów, proces mixowania i wykończenia płyty również pozostał analogowy. Bez użycia żadnych efektów i przetworników płytę zmixowano na kolejna taśmę analogowa. Pozwoliło to uzyskać ciepłe i miękkie wręcz aksamitne brzmienie.
Za produkcje całości materiału na płycie odpowiedzialny jest sam Wojtek Mazolewski. Realizacją nagrań i post produkcja zajął się Piotr Taraszkiewicz.

Wojtek Mazolewski Quintet nagrano w międzynarodowym składzie:
Oscar Torok – trąbka (Słowacja)
Marek Pospieszalski - sax
Joanna Duda - piano
Michał Bryndal - perkusja
Wojtek Mazolewski – bass


Bilety: 20 zł
Kasa biletowa: czynna pn- pt.: 8:30- 16:00, oraz 2 godz. przed koncertem
tel. (081) 532 16 28, 532 32 25, 695 561 030

Najważniejsze wydarzenia cykliczne