W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Muzyka: Jan Kondrak “Sztukmistrz śpiewa”

Muzyka: Jan Kondrak “Sztukmistrz śpiewa”
Data rozpoczęcia 2015-05-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Koncert

Mikrofony kłamią. Nagłośnienie nie przekazuje prawdziwego głosu. Dodaje siły ale zmienia charakter. Pomiędzy słuchaczem, a śpiewakiem ustawia jeszcze wszechwładną osobę realizatora dźwięku.
Jan Kondrak

Sztukmistrz Śpiewa – recital utrzymany w konwencji teatralnej, z dużą ilością dialogów muzycznych z publicznością, ale też i popisów wokalnych na cyrkowym wręcz poziomie. Całość jest w wymowie pozytywna i krzepiąca. To występ bez nagłośnienia, tak jak występowali śpiewacy w „sztukmistrzowskich”, dawnych czasach, kiedy to było wiadomo, kto „ma głos”, a kto go nie ma. Dzięki temu słuchacze czują, co to jest naturalna dynamika śpiewu. Jan Kondrak propaguje od dawna ten rodzaj występowania jako odtrutkę na przerost techniki w sztukach wszelkich, jako wyraz tęsknoty do naturalności.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł, stojące – 15 zł (miejsca stojące dostępne tylko w kasie teatru lub przez rezerwację telefoniczną).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej